CRM. Program CeReM, profesjonalne oprogramowanie klasy CRM.

Podstawowe funkcje to: baza danych, zarządzanie klientami i kontaktami, korespondencja seryjna, wysyłka email, masowe drukowanie kopert i etykiet, mailing.

Wersja freeware - CeReM Personal.

crm - System CeReM: oprogramowanie, aplikacje, zarządzanie klientami, korespondencja seryjna, wysyłka email, masowa wysyłka kopert, druk etykiet, obieg dokumentów

-„Jak mogę za chwilę usprawnić swoje kontakty z klientami...?”-

    Na wstępie, z przyjemnością polecę Tobie program CeReM Personal, którego podstawowym zadaniem jest ułatwienie efektywnej współpracy z klientami.
    Jest to podstawowa, nieskomplikowana w obsłudze* aplikacja klasy CRM (Customer Relationship Managment), przeznaczona do obsługi przez jednego użytkownika (jeśli szukasz rozwiązania sieciowego, to jest jego podstawowa wersja).

    Dość istotnym faktem jest, że CeReM Personal jest bezpłatny dla firm oraz osób prywatnych. Jedynym warunkiem jego legalnego używania (bez ograniczeń czasowych) jest zarejestrowanie go i przestrzeganie warunków umowy licenyjnej.

*to jest bardzo ważne, gdyż znajdziesz wiele programów CRM których nie jest łatwo ustawić i pracować na nich - wiem to od swoich klientów i użytowników - chesz to sprawdzić?
swego czasu wybór czytelników vortalu dobreprogramy.pl w kategorii Firma->Programy wspomagające zarządzanie...swego czasu wybór czytelników vortalu dobreprogramy.pl w kategorii Firma->Programy wspomagające zarządzanie.


"Przepraszam, a czy ten Program jest dla mnie?"

    Skoro już tu jesteś, to z jakiegoś powodu się nim zainteresowałeś lub ktoś go Tobie polecił. CeReM Personal jest przeznaczony dla wszystkich osób zaangażowanych w pozyskiwanie klientów oraz systematyczną współpracę z nimi.
    CeReM Personal jest dziś używany w każdego rodzaju firmie (niezależnie od branży), od małej działalności gospodarczej poprzez średnie i większe przedsiębiorstwa do międzynarodowych korporacji (a nawet przez osoby prywatne), a użytkownikami są osoby zajmujące różnorodne stanowiska, począwszy od sekretarek i recepcjonistek, poprzez sprzedawców, przedstawicieli handlowych, aż do menadżerów, dyrektorów, prezesów i właścicieli.


Program jest bezpłatny..., więc gdzie jest pułapka?

    Cóż, program jest udostępniony za darmo jako wizytówka większego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Podstawą istnienia każdej firmy są jej klienci i kontrahenci o których dbamy z należytą starannością oraz nastawieni jesteśmy ciągle na pozyskanie nowych. CeReM Personal jest bardzo dobrą podstawą by realizować ten cel.
    Bezpłatna aplikacja (w odróżnieniu od wersji trialowych i demonstracyjnych) jest dla wielu małych przedsiębiorców jedyną szansą na zetknięcie się z nową techniką obsługi klienta (termin CRM jest coraz bardziej modny). Większość tworzonych "ręcznie" baz danych o klientach ogranicza się do danych teleadresowych i ewentualnie nazwisk osób z którymi utrzymujemy kontakt. Zwykle przechowywane one są w akruszach programu Excel lub w książkach adresowych programów pocztowych. Nawiązywana w ten sposób korespondencja z klientem rozproszona jest w wielu miejscach... A można połączyć bazę danych klientów z historią kontaktów z nimi. W ten sposób otrzymamy spójny obraz historii i zadań z kazdym klientem

    Minęło już wiele lat od kiedy program został udostępniony i każdego dnia ma nowych użytkowników. Przeciwnicy i krytycy też są. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich. To jest dla "wybranych", czyli dla tych którym taki sposób odpowiada - mam nadzieję, że będziesz wśród nich i TY....


Coż więc zawiera ten program CeReM Personal?

 • Kartę klienta na którą składają się:
  - dane teleadresowe klienta
  - branżę, działalność, asortyment
  - osoby kontaktowe z telefonami i mailami
  - obszerny notes do opisu klienta
  - wykonane kontakty (w postaci: telefonów, faksów, spotkań, maili, korespondencji oraz prezentacji) i ich rezultaty
 • Organizator pracy użytkownika, umożliwiający systematyczną obsługę klientów wraz z tygodniowym planem pracy
 • Przypominanie o zadaniach do wykonania
 • Przeglądanie bazy danych według dowolnych kryteriów np.: danych o klientach, osobach i stanowiskach zajmowanych w firmie, telefonach, adresach, rodzajach działalności, branżach i innych informacjach zawartych w systemie
 • Możliwość eksportu danych do pliku XLS
 • Historię kontaktów z klientami
 • Korespondencję seryjną (mail ,faks, poczta)
 • Import danych z programów pocztowych (Outlook Express, MS Outlook)


Umowa licencyjna programu CeReM Personal

1.    Niniejsza Umowa Licencyjna (zwana dalej "Umową Licencyjną") stanowi prawnie wiążącą umowę pomiędzy osobą fizyczną lub prawną (zwaną dalej "Licencjobiorcą") i firmą Janko-Soft (zwanym dalej "Licencionodawcą"). Przedmiotem niniejszej Umowy Licencyjnej jest BEZPŁATNE użytkowanie programu CeReM Personal (zwanym dalej "Oprogramowaniem"). Poprzez rejestrację na naszej stronie, instalację lub inne użycie Oprogramowania, Licencjobiorca zgadza się przestrzegać postanowień niniejszej Umowy Licencyjnej. Jeśli Licencjobiorca nie zgadza się przestrzegać postanowień Umowy Licencyjnej, nie ma on prawa do instalowania oraz użytkowania Oprogramowania.
2.    Oprogramowanie chronione jest prawem autorskim.
3.    Oprogramowanie dostępne za darmo, bez opłat licencyjnych i opłat za użytkowanie, na zasadach licencji typu freeware. Warunkiem koniecznym do używania Oprogramowania jest zarejestrowanie się na naszej stronie internetowej.
4.    Oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane. Udzielona licencja jest bezterminowa.
5.    Zabrania się także dokonywania zmian i dekompilacji dostarczonego Oprogramowania.
6.    Licencjonodawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dostarczone Oprogramowanie, a tym bardziej za jakiekolwiek szkody wynikłe z jego użytkowania, niezależnie od tego, czy było one wykorzystywane zgodnie, czy też nie, z jego pierwotnym przeznaczeniem. Licencionodawca programu nie udziela żadnej gwarancji oraz rękojmi.


A może kilka słów o autorze programu...?

    Witam raz jeszcze. Ja, Jarosław Jankowski jestem autorem programu CeReM, właścicielem firmy Janko-Soft, programistą z zamiłowania od młodości. Już na początku lat 90-tych (kiedy nie było jeszcze publicznie dostępnego internetu w Polsce) wielu użytkowników dawnych komputerów PC mogło poznać moje pierwsze publiczne (i również bezpłatne) dzieło - popularną grę "Koło Fortuny". Było wtedy ich kilka, ale tylko jedno "mówiło" głosem ówczesnego prowadzącego, Pana Wojciecha Pijanowskiego oraz było podpisane nieistniejącą jeszcze nazwą "Janko-Soft" o której marzyłem).

 • email:

    Jeżeli oferowane możliwości programu okażą się niewystarczające, zachęcam do zapoznania się z komercyjną wersją CeReMa. Przygotowany jest on do pracy grupowej w sieci Windows. Posiada także dodatkowe moduły rozszerzające jego funkcjonalność.


"A kto jeszcze korzysta z CeReM'a?"

Po kilkunastu latach obecności na rynku, ponad 26 tysięcy osób z około 9 tysięcy firm zapoznało się z pracą z programem CeReM w różnych wersjach:

CeReM Personal

Od września 2003 już ponad 22,5 tysiąca osób zarejestrowało tą bezpłatną wersję popularnego programu. Pobrany został jeszcze więcej razy z różnych serwisów na których jest dostępny. Ponad 900 użytkowników zmieniało swoje dane rejestracyjne programu wraz ze zmianą pracodawcy, co przyczyniało się do jego popularyzacji wśród osób kontaktujących się z klientami.

CeReM Firma - sprzedanych ponad 1147 licencji (stan na koniec 2016 roku)

Nowy Adres S.A.
Warszawa, Sienna 75
LAUREN PESO Sp. z o.o.
Chorzów, ul. Katowicka 154
LKW FREDRICH Sp. z o.o.
Kielce, Zagnańska 20
ADMARK
Złotniki Kujawskie, Gniewkówiec 34
SRW Sp. z o.o.
Tychy, ul. Armii Krajowej 101B
Wydawnictwo Lekarskie PZWL Sp. z o. o.
Warszawa, ul. Miodowa 10
Wydawnictwo Gospodarcze Sp. z o.o.
Warszawa, ul. Rolna 195
ITConcepts
Gdynia, ul. Hutnicza 59
F.P.H.U. "ADMAR"
Świętochłowice, ul. Sztygarska 27Warszawskie Centrum EXPO XXI sp. z o.o.
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
JARECKI
Limanowa, Modarka
AQUA LAB
Warszawa, ul. Marywilska 58
RAV.PL
Warszawa, ul. Kwiatkowskiego 1 m 31
Carl Stahl Tech Service Sp. z o.o.
Cychry, ul. Spokojna 3

oraz wiele innych firm z całej Polski (i nie tylko, bo nasi rodacy wspierają się CeReMem pracując także poza granicami).